Taliančina v Taliansku

Talianska jazyková škola BABILONIA je ozajstný sen. Od zamestnancov a manažmentu, ktorí pre Vás skutočne urobia všetko až po kvalitných a motivujúcich učiteľov, a to všetko na úchvatnom mieste, v Taormine…čo viac by ste si mohli priať?

Jazykové kurzy spojené s exteriérovými športami

Tento program je určený pre tých, ktorí milujú vonkajšie športy. Počas programu sa budete popoludní venovať cyklistike, trekkingu a joge a a trekkingu na rieke alebo body raftingu. Program dostupný od apríla do septembra.

Základné informácie

• každý program je naviazaný na kombináciu s jazykovým kurzom taliančiny
  • trvanie: 3 popoludňajšie aktvity za týždeň (20 hodín)
  • všetky programy sú v taliančine, znalosť jazyka nutná
  • všetky kurzy je možné predľžiť podľa priania

V cene kurzu je:

• uvítací balíček
  • vstupný test
  • program sociálnych a kultúrnych aktivít
  • školiaci materál
  • prístup k internetu a Wifi
  • študentská karta
  • poistenie
  • certifikát

Jazykový kurz spojený s varením

Varením a ochutnávkou sicílskych jedál a sicílskych receptov absolvujete cestu časom, keď ochutnáte vplyv gréckej, arabskej či španielskej histórie. Sicílska kuchyňa odráža slanosť Stredozemného mora, chuť žiariacej, chutnej a pestrej zeleniny sicílskej pôdy, sladkosť arabských plodov a latinskoamerické chute španielskej ríše.

Jazyk nie je výsledkom skupiny pravidiel gramatiky. Jazyk je výsledkom kultúry a jej tradícií, histórie, životného štýlu a miest. Ak si chcete vychutnať plnohodnotnejší kultúrny zážitok na Sicílii a nie byť len jednoduchým turistom, ale skutočným cestovateľom, môžete kombinovať skupinový alebo individuálny jazykový kurz taliančiny s:

Sicílske varenie s mamou

Vyučované skutočnou sicílskou mamou vo svojom dome a je to pre tých, ktorí sa chcú naučiť la cucina casalinga. Dozviete sa, ako pripraviť hlavný chod s predjedlom (cestoviny, rizoto alebo polievku), druhý chod (vegetariánsky, mäso alebo ryby), prílohu (šalát alebo zelenina) a počas týždňa jeden zákusok alebo koláč. V cene je obed s mamou a jej rodinou u nej doma.

Profesionálne varenie so šéfom

Určené pre tých, ktorí sa chcú naučiť profesionálnejšie a sofistikovanejšie kuchárstvo. Počas lekcií sa naučíte ako pripraviť hlavné jedlo a predjedlo, 2 prvé chody (cestoviny, rizoto alebo polievku), druhý chod (vegetariánsky, mäso alebo ryby), prílohu (šalát alebo zeleninu) a jeden dezert.

Základné informácie

• každý program je naviazaný na kombináciu s jazykovým kurzom taliančiny
  • trvanie: 3 dni v týždni po 3,5h (Varenie s mamou) alebo 2,5h (Varenie so šéfom)
  • všetky programy sú v taliančine, znalosť jazyka nutná
  • všetky kurzy je možné predľžiť podľa priania

V cene kurzu je:

• uvítací balíček
  • vstupný test
  • program sociálnych a kultúrnych aktivít
  • školiaci materál
  • prístup k internetu a Wifi
  • študentská karta
  • poistenie
  • certifikát

Jazykový program klub 50+

Ste mladý srdcom? Tento kurz je špeciálne zameraný na cestujúcich nad 50 rokov, ktorí chcú študovať jazyk a zároveň sa dozvedieť viac o histórii Sicílie, kultúre a spoločnosti na Sicílii a o varení, jedle a víne zo Sicílie!

Je to dokonalý spôsob, ako si môžete vychutnať svoj voľný čas pri socializácii s novými priateľmi. Jazykové kurzy prebiehajú ráno s celým radom kultúrnych aktivít a výletmi po popoludňajších hodinách.

Plán kurzu

Sobota / Nedeľa:príchod
Pondelok:spoločný obed v škole, orientácia a informácie „Taormina: lekcia o dejinách umenia pod holým nebom!“
Utorok:„História Sicílie“ (prednáška)
Streda:cesta na Etnu (poldenná turistická exkurzia)
Štvrtok:Návšteva Museo del Cioccolato a Forza d’Agrò
Piatok:„Sicilia in bocca!“ (Lekcia varenia: varenie a ochutnávka)